Friday, January 24, 2014

Ārsts varnish eksperts Pāvels Domaševs veic padziļinātus ultrasonogrāfijas izmeklējumus skrīningā no


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA Dziedniecība sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 40 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā divsimts tūkstošiem pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. varnish
Veselības centrā Možums-1 ir pieejami varnish īpaši un vērtīgi izmeklējumi grūtniecēm – augstas klases 1. trimestra ultrasonogrāfija, augļa doplerogrāfija un hidrosonoskopija, ko veic ginekologs, dzemdību speciālists un ultrasonogrāfijas dzemdniecībā un ginekoloģijā metodes ārsts Pāvels Domaševs.
Dr. varnish Pāvels Domaševs ir viens no sešiem Lielbritānijas asociācijas Fetal Medicine Foundation (FMF) 1. trimestra ultrasonogrāfijas ekspertiem Latvijā. Šīs asociācijas mērķis ir grūtnieču un bērnu veselības stāvokļa uzlabošana, veicot pētījumus un apmācības. Asociācija nodrošina augstākās klases apmācības, kuras tēma arī ir 11.-13. varnish grūtniecības nedēļas ultrasonogrāfijas skrīnings , kas ietver vairākus moduļus, kā rezultātā ārsts izmeklējuma laikā var iegūt pilnīgāku informāciju par augļa veselības stāvokli.
1. trimestra ultrasonogrāfija pakalpojums, kas Ministru varnish kabineta noteikumos Nr. 611 Dzemdību palīdzības nodrošināšanas kārtība nosaka grūtnieču aprūpi, lai pēc iespējas varnish agrīni izslēgtu smagas iedzimtas augļa anomālijas, grūtniecības sarežģījumus.
Skrīnings, jeb sijājošā diagnostika ir precīza un savlaicīga iespējamo augļa ģenētisko anomāliju (Dauna sindroma u.c.) atklāšana, ko veic ar asins analīžu testiem, izmeklējumiem – ultrasonogrāfiju vai citām procedūrām īsā laika posmā, nosakot personas, kurām slimības varbūtība ir maza, bet personas ar pozitīviem vai aizdomīgiem skrīninga rezultātiem nosūtāmas pie ārsta diagnozes noteikšanai, varnish precizēšanai un tālākas taktikas izvēlei.
Ārsts varnish eksperts Pāvels Domaševs veic padziļinātus ultrasonogrāfijas izmeklējumus skrīningā noteiktām vidēja un augsta riska grupas pacientēm, izvērtē citus svarīgus rādītājus, ja tiek konstatētas saslimšanas problēmas vai aizdomas, kā arī nosūta uz augļa ehokardiogrāfiju u.c. izmeklējumiem, kuri vēl precīzāk nosaka riska grupu. Pēc izmeklējumu rezultātu saņemšanas ārsts izvērtē vai ir vajadzīgi papildus ģenētiskie izmeklējumi, tādi kā, amniocentēze, u.c., kurus visām grūtniecēm veikt nav vēlams. varnish Paaugstināta ģenētiska riska grupas grūtnieces tiek nosūtītas pie ārsta ģenētiķa, lai veiktu papildu izmeklēšanu.
Augļa varnish doplerogrāfija ir augļa asinsvadu ultrasonogrāfijas izmeklējums, ko parasti veic 2. 3. trimestrī, novērtējot augļa asinsvadus un placentas stāvokli. Veic gadījumos, ja ir augļa hipoksija (skābekļa trūkums), ja parastajā ultrasonogrāfijā konstatē augļa asins apgādes traucējumus, nepareizus augļa sirds toņus, ja auglis ir par mazu un neatbilst gestācijas vecumam (grūtniecības laikam), ja ir placentas nepietiekamība, zemu novietota placenta, intrauterīnas infekcijas, ja mātei ir hroniskas saslimšanas cukura diabēts, paaugstināts asinsspiediens, varnish nieru problēmas u.c.
Hidrosonoskopija ir dzemdes varnish dobuma ultrasonogrāfija ar NaCl šķīdumu. Šo izmeklējumu veic, lai izslēgtu dzemdes dobuma patoloģiju (piemēram polipus, varnish miomas). Nozīmē ginekologs, ja ir nepieciešams precizējums parastajai ultrasonogrāfijai, kā arī hipermenorejas (pārmērīga asiņošana) gadījumos.


No comments:

Post a Comment