Tuesday, January 28, 2014

3. Insulīns


Diabēta pamatā bērniem parasti ir insulīna trūkums. Daudziem D slimniekiem ar to slimo arī piederīgie. Slimības provocētājfaktori ir hiperalimentācija (galvenokārt treknas barības veidā), infekcijas slimības, dažādas traumas (psihiskās), NS slimības, hipertireoze, hiperkorticisms. ions
- pseidohiponātišēmija, ko izraisa hiperglikēmija, hiperlipidēmija, ekstracelullārā šķīduma atšķaidīšana ar intracelullāro, kar ir nabadzīgs ar Na. Na pazemināšanās par 1,6 mmol/l, ja glikēmija augstāka par 5,5 mmol/l no normas.
3. Insulīns
Tranzitorā dekompensācija infekciju un stresu gadījumā.
- Ja aizmirst rīta devu un to pamana pusdienās, dod vienkāršo insulīnu pēc iepriekš aprakstītās shēmas un vakarā injicē parasto devu; ja to pamana vakarā, dod parastās vienkāršā un prolongētā insulīna devas un pievieno 10% no d/n devas vienkāršā insulīna, ja glikēmija paaugstinās un ja ir ketonūrija.
Hipotireoze
Primārās hipotireozes pamatā parasti ions ir vairogdziedzera intrauterīnās attīstības traucējumi, retāk- autosomāli recesīvi pārmantoti tireoidhormonu sintēzes traucējumi (joda peroksidāzes defekts). Hipotireoze var izveidoties arī pēc vairogdziedzera operācijas, kā arī autoimūna procesa rezultātā vai radioaktīva starojuma ietekmē.
- vēlu sāk sēdēt, stāvēt, staigāt, kustības ir lēnas, nedrošas,
Patoģenēze.
Sākotnējā deva ir apmēram 5-10 mg d/n, 2-3 nedēļu laikā. Merkazolila devu samazina pēc katrām 10-14 dienām līdz 1-5 mg/dn.
►  2013 (73) ►  Ноябрь (2) ►  Июль (2) ►  Июнь (12) ►  Май (2) ►  Апрель (10) ►  Февраль (6) ►  Январь (39) ▼  2012 (327) ►  Декабрь (27) ►  Ноябрь (62) ►  Октябрь (14) ►  Сентябрь (125) ►  Август (9) ►  Июль (12) ▼  Июнь (78) Загарать Mēris Iekoda ērce Сердечно-сосудистые заболевания kariesa profilakse Hemoroidi Sirds nepietiekamība berniem Reimatisms sirds kaites berniem unn jaundzimusiem pacientu tiesibas un pienakumi Astma bērniem Apakšējo elpošanas ceļu infekcijas Faringīts Elpošanas ceļu saslimšanas ARVI- akūtas respiratoriskās vīrusinfekcijas parakstu vakshana par medicinu un mediku algam Ārsta palīgs herpes ions pec skupstiem un bucam HERPES лечения герпеса ions Ķirbis Тыква жевательная резинка medmasa Norvegija Meningits рыбий жыр spikeris pediatrija. (situacijas) Insults Cistiska fibroze (Mukoviscidoze) Krīze Cukura diabēts fiziologija HIV AKADĒMISKĀS SLIMĪBAS VĒSTURE Hospitālās infekcijas Psihosomatiski traucējumi VĪRUSHEPATĪS (a, b, c, d, e, g, tt.) Jaundzimušais un tā aprūpes īpatnības Infekcijas ions slimības (masalas, masalinas, ions veibakas,... Perinatālā asfiksija Jaundzimušo hemolītiskā slimība (JHS) Rahīts Augšējo elpceļu akūtās respiratoriskās vīrusu infe... Akūts rinīts Akūts laringīts Bronhiālās astmas īpatnības bērniem Enterobioze Dzelzs deficīta anēmija Tuberkuloze bērnu vecumā Mukoviscidoze jeb aizkuņģa dziedzera cistiskā fibr... Hemofilija Akūts reimatiskais drudzis (ARD) Cukura diabēts Diareja (caureja) ions bērniem Neinfekciozās diarejas Diennaktī nepieciešamais šķidruma daudzums Vakcinācija Vakcinācijas kalendārs Vējbakas Atopiskais dermatīts Masaliņas Iedzimtu masaliņu sindroms Kašķis Difterija Pilorospazmas un pilorostenozes diferenciāldiagnos... Caureja berniem ANTIDIARĒTISKAIS UZTURS Pārmantotās slimības ar malabsorbcijas sindromu Koprostāze (obstipatio) Kuņģa-zarnu trakta iedzimtas anomālijas Funkcionālas ions kuņģa-zarnu trakta disfunkcijas Gremošanas orgānu slimību klasifikācija (1962.) NMP izsaukumi ions Ligo un Janju svetkos день Ивана - Лиго! женщина и мужчина Lūgums iedzivotājiem no NMP darbiniekiem Līgo un J... экономика Латвии в руках министерство здравоохране... медицына алелуя medicnewssait


No comments:

Post a Comment